Głogowscy policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 41-latka podejrzanego o włamanie do samochodu i kradzież elektronarzędzi. To jednak nie koniec jego problemów. Funkcjonariusze udowodnili mu szereg innych włamań i kradzieży na terenie miasta. Wartość skradzionego mienia to blisko 45 000 złotych. Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policja złożyła wniosek do prokuratury o tymczasowe aresztowanie sprawcy kradzieży.

Do tych przestępstw dochodziło od początku roku. Wówczas do funkcjonariuszy zgłaszały się osoby poszkodowane. Zawiadomienia dotyczyły kradzieży z włamaniem do pojazdów, gdzie sprawca poza zniszczeniem drzwi wejściowych lub wybiciem szyb dokonywał kradzieży elektronarzędzi, dokumentów z zawartością kart bankomatowych i dowodów rejestracyjnych, a także sprzętu RTV znajdującego się w pojazdach. Sprawca włamał się również do magazynu, skąd dokonał kradzieży metalowych elementów instalacji do przerabiania miodu. Łączne straty wyrządzone przez złodzieja to kwota blisko 45 tyś. złotych.

Policjanci pionu kryminalnego, którzy zajęli się tą sprawą, zgromadzili szereg materiałów dowodowych. Przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring.  Ich praca pozwoliła na ustalenie rysopisu sprawcy przestępstw. Kilka dni temu policjanci zatrzymali do sprawy 41-letniego mieszkańca Głogowa. Podczas przeszukania mieszkania i piwnicy, funkcjonariusze ujawnili większość skradzionego mienia. Łup został zabezpieczony i zwrócony właścicielom.

Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie 12 zarzutów kradzieży z włamaniem. To jednak nie koniec jego problemów. Podczas zatrzymania funkcjonariusze ujawnili przy nim również amfetaminę i metaamfetaminę, z których można przygotować kilkaset porcji handlowych narkotyku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie nie tylko za kradzież z włamaniem, ale również za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych. 

 

Policja złożyła wniosek do prokuratury o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Oficer prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

asp.szt. Łukasz Szuwikowski

tel. 604 904 452