Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie staje się coraz bardziej przyjazne dla osób ze szczególnymi potrzebami. W Google Play oraz na AppStore znaleźć można już muzealną aplikację z audiowycieczkami po wystawach stałych i wybranych wystawach czasowych.

Dla użytkowników smartfonów z systemem Android program dostępny jest pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details….
Dla użytkowników iPhonów pod adresem: https://apps.apple.com/…/muzeum-g%C5…/id1658808592….

Korzystanie z programu jest proste. Na muzealnych salach znajdują się numery, które odpowiadają nagraniom w aplikacji. Opisy oznaczonych zabytków nagrane zostały w języku polskim, jako audiodeskrypcja oraz w Polskim Języku Migowym. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję.

Informacje o wystawach i prezentowanych na nich obiektach nagrane w Polskim Języku Migowym znaleźć można także na stronie www.muzeum.glogow.pl w zakładce „dostępność”.

Dostosowanie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami możliwe jest dzięki uczestnictwu w projekcie „Kultura bez barier”, który realizowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
W ramach tego projektu MAH pozyskało w 2022 r. ponad 164 tys. złotych.

Źródło: MAH w Głogowie. Zdjęcie: Studio Siwek

Podziel się tym wpisem: