W miniony poniedziałek głogowscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wzmożone działania kontrolne wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. Celem działań była kontrola przestrzegania przez kierujących samochodami ciężarowymi oraz busami, obowiązujących przepisów prawnych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz transportu osób i rzeczy.

Akcja zainicjowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad odbyła się w miniony poniedziałek na drodze DK12. Celem działań było zapobieganie zdarzeniom drogowym oraz eliminowanie nieprawidłowości w wykonywaniu międzynarodowego i krajowego transportu drogowego, m.in. poprzez egzekwowanie od kierujących samochodami ciężarowymi i autobusami przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz transportu osób i rzeczy, a także czasu pracy kierowców.
 
W trakcie prowadzonych na drodze kontroli, funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie norm czasu pracy kierujących pojazdami ciężarowymi, stan techniczny pojazdów, warunki przewozu osób, zabezpieczenie przewożonego ładunku oraz przestrzeganie ograniczeń tonażowych pojazdów ciężarowych.
Kierujący, którzy stosowali się do przepisów otrzymywali apteczki samochodowe i  kamizelki odblaskowe. Takie kontrole prowadzone przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji  w Głogowie mają charakter cykliczny i będą kontynuowane w przyszłości.
Apelujemy do kierowców o bezwzględne przestrzeganie zarówno przepisów ruchu drogowego jak i restrykcji związanych z przewozem towarów, a także czasem pracy kierowców. Uchybienia w tym zakresie mogą być powodem zdarzeń drogowych.

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452