W Rotterdamie zakończyły się Europejskie Mistrzostwa Paraolimpijskie. Jedną z 10 dyscyplin w jakich rywalizowały tam ze sobą osoby niepełnosprawne była paraolimpijska Boccia. Niewielka, bo 5 osobowa, polska ekipa odniosła tam kolejny sukces przywożąc stamtąd 4 medale. Reprezentujące Polskę Głogowianki: Edyta Owczarz wraz z operatorką rampy – Krystyną Owczarz do tych mistrzostw przystępowały jako obrończynie tytułu mistrzowskiego w klasie BC3 kobiet. Tym razem wywalczyły tytuł wicemistrzowski, co wciąż należy uznać za duży sukces.

Panie Owczarz rywalizowały także konkurencji par BC3 razem Damianem Iskrzyckim, który na tym turnieju wywalczył trzecie miejsce wśród mężczyzn. Ich wspólne zmagania zakończyły się tytułem wicemistrzowskim. Srebrny medal wywalczyła także Kinga Koza w kategorii BC1.

Start w Rotterdamie to dla Polaków początek prawdziwego maratonu. Przez najbliższe dwa miesiące mają do rozegrania jeszcze trzy międzynarodowe turnieje: w Poznaniu, Sao Paulo i Portugalskim Povoa de Varzim. Wyniki z Rotterdamu są dużym krokiem w kierunku kwalifikacji Polaków na igrzyska paralimpijskie w Paryżu. Trzymamy kciuki by ich marzenia się spełniły.

Nadesłane przez: IKSON Głogów