Zbliża się jubileuszowy 30. Memoriał im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie
Jubileuszowy Memoriał im. Ryszarda Matuszaka zbliża się wielkimi krokami, a miłośnicy piłki ręcznej mają okazję wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Oto wszystko, co warto wiedzieć o nadchodzącej edycji tej tradycyjnej imprezy sportowej.

Data i miejsce Memoriału

Memoriał im. Ryszarda Matuszaka, który w tym roku obchodzi swoje 30-lecie, odbędzie się w dniach 2-3 sierpnia w Hali Widowiskowo-Sportowej. To coroczne wydarzenie, organizowane przez KGHM Chrobry Głogów, gromadzi nie tylko lokalnych fanów sportu, ale także zespoły z całej Polski oraz Czech.

Program i uczestnicy

W jubileuszowej edycji wezmą udział cztery drużyny, które stoczą zacięte pojedynki. Mecz otwarcia zaplanowano na 2 sierpnia o godzinie 16:00, gdzie MMTS Kwidzyn zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Zanim jednak rozpocznie się to spotkanie, o godzinie 8:00 gospodarze, KGHM Chrobry Głogów, staną do walki z drużyną z Czech. Drugi dzień imprezy, 3 sierpnia, to czas na mecze finałowe: o godzinie 11:00 odbędzie się pojedynek o 3. miejsce, a o 13:00 na parkiet wejdą drużyny walczące o tytuł mistrza memoriału. Mecze będą rozgrywane w systemie 2×30 minut z 7-minutową przerwą.

Pamięć o Ryszardzie Matuszaku

Memoriał nosi imię legendarnego trenera, Ryszarda Matuszaka, który był twórcą sekcji piłki ręcznej w Głogowie. Jego tragiczna śmierć w wypadku samochodowym 17 maja 1991 roku, podczas służbowego wyjazdu do Warszawy, pozostawiła niezatarty ślad w sercach lokalnej społeczności. Wraz z nim zginęła jego żona, córka oraz kierowca służbowego auta. Aby uczcić jego pamięć, hala, w której odbywa się memoriał, nosi jego imię. Ta impreza jest nie tylko sportowym wydarzeniem, ale również hołdem dla osoby, która przyczyniła się do rozwoju piłki ręcznej w regionie.

Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny, co sprawia, że każdy miłośnik sportu ma niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć na żywo zmagania drużyn i oddać hołd pamięci Ryszarda Matuszaka. Zachęcamy wszystkich do przybycia i wspierania lokalnych zespołów!

Źródło: UM Głogów