Policjanci zatrzymali 30 – letniego mieszkańca powiatu głogowskiego, który jadąc na motocyklu crossowym, po drodze publicznej, w jednej z podgłogowskich miejscowości, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna był nietrzeźwy i posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

30 – latek wsiadł ma crossowy motocykl, którym nie wolno się poruszać po drogach publicznych. Pojazd taki nie posiada odpowiedniego wyposażenia i może być użytkowany jedynie na torze wyścigowym, poza drogami publicznymi. Mężczyzna był nietrzeźwy i miał 2,32 promila alkoholu w organizmie. Złamał również sądowy zakaz kierowania pojazdów mechanicznych. Zlekceważył nie tylko prawo ale również swoje bezpieczeństwo. Jadąc motocyklem po drodze publicznej, stracił  nad nim panowanie i uderzył w ogrodzenie posesji. Ma zwichnięty staw barkowy i złamane ramię.


30 – latek odpowie karnie za złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Będzie również odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz za użytkowanie pojazdu nie dopuszczonego do ruchu na drogach publicznych. W związku ze szkodami jakie wywołał, musi się liczyć z odpowiedzialnością cywilną i kosztami z tym  związanymi.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452