31 – letni mężczyzna oraz 29 – letnia kobieta, obydwoje mieszkańcy Głogowa, usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa oraz złożenia zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Podejrzani zgłosili kradzież swojego samochodu o wartości 80 000 złotych. Pojazd był ubezpieczony. Policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, że kradzieży nie było, a zgłoszenie kradzieży bmw miało na celu wyłudzenie odszkodowania. Teraz podejrzanym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Zawiadomienie o kradzieży samochodu zostało złożone 27 marca br. Bmw, którego wartość została wyceniona na kwotę ponad 80 000 złotych, miał zostać skradziony z parkingu. Jak każde tego typu zdarzenie, zostało ono dokładnie sprawdzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze ustalili, że żadnej kradzieży pojazdu nie było.

Właściciele pojazdu liczyli że zgłoszenie fikcyjnej kradzież samochodu o wartości 80 000 złotych, umożliwi im uzyskanie wysokiego odszkodowanie. Tym samym narazili się na odpowiedzialność karną za złożenie zawiadomienia o nie popełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań.

Są to przestępstwa zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Podejrzani  zostali objęci policyjnym dozorem.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.