Podziel się swoimi spostrzeżeniami! Reaguj na zagrożenia. Przypominamy, że korzystając z Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, można zaznaczać problemy występujące w danym rejonie. Mieszkańcy powiatu głogowskiego zgłosili już ponad 4570 spostrzeżeń dotyczących swojego bezpieczeństwa. Ponad 56 % zgłoszeń zostało potwierdzonych przez policjantów.

Każdy mieszkaniec powiatu głogowskiego i całego kraju, dzięki aplikacji Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń jakie występują w jego otoczeniu.


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to internetowe narzędzie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez, interaktywny kontakt z policją przy użyciu technologii internetowych. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.
Każde zgłoszenie zaznaczone na mapie jest sprawdzane i weryfikowane przez policjantów. Zachęcamy do rozsądnego korzystania z tego narzędzia i nie powielania zgłoszeń.


Przypominamy, że aplikacja ta nie służy do zgłaszania zawiadomienia o przestępstwie czy wykroczeniu, zgłaszane w trybie alarmowym. Założenie KMZB to umożliwienie wskazywania istotnych problemów oraz zagrożeń jakie mogą wystąpić w danym miejscu i są ważne dla poczucia bezpieczeństwa obywateli.
 

Jeśli twoje zgłoszenie wymaga natychmiastowej interwencji policji, dzwoń na ogólnopolski numer alarmowy 112.

 

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452