Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy, 31 – letniej kobiety, podejrzanej o spowodowanie cieżkiego obrażenia ciała 47 – letniego mężczyzny. Kobieta ugodziła go nożem w trakcie wspólnego spożywania alkoholu. Grozi jej kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata. Górna granica kary w szczególnie drastycznych przypadkach np. śmierci ofiary, może sięgać nawet 25 lat i dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 1 kwietnia br. na terenie jednego z pustostanów w Głogowie. Pomiędzy przebywającymi w budynku osobami, w trakcie wspólnego spożywania alkoholu, doszło do nieporozumień i awantury. Efektem tej sytuacji było dźgnięcie 47 latka nożem, które spowodowało u niego ciężki uszczerbek na zdrowiu, realnie zagrażający jego życiu. Podejrzana o ten czyn 31 – latka została zatrzymana przez policjantów. Była nietrzeźwa, podobnie jak pokrzywdzony.


Na wniosek policji i prokuratora, decyzją sadu, 31 – latka została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy. Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż 3 lata. Górna granica kary w szczególnie drastycznych przypadkach np. śmierci ofiary, może sięgać 25 lat pozbawienia wolności a nawet kary dożywotniego więzienia.


 

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452