Pamiętajmy aby zawsze zamknąć drzwi po wejściu do mieszkania czy domu. Niestety nie pamiętał o tej zasadzie 69 – letni głogowianin. W ten sposób utracił portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 650 zł. Złodziej najprawdopodobniej wykorzystał ten fakt i niezauważony skradł z przedpokoju pozostawiony tam portfel.

Apelujemy o ostrożność i właściwe zadbanie o swoje mienie. Niestety czasy kiedy zostawiało się klucze pod przysłowiową wycieraczką należą już do przeszłości. Nie ułatwiajmy wejścia na teren naszej posesji osobom postronnym pozostawiając np. otwartą furtkę. Zamykajmy drzwi wejściowe nawet jeśli za chwilę będziemy wychodzić z domu czy mieszkania.

Na takie okazje czyhają przestępcy a często taka sytuacja powoduje chęć skorzystania z łatwej okazji do kradzieży. Zwracajmy też uwagę na osoby, które pukają do naszych drzwi a nawet wchodzą do mieszkania, wykorzystując fakt, że pozostawiono otwarte drzwi. Najczęściej proszą o pomoc i wsparcie materialne lub finansowe. Często jest to faktyczna, prawdziwa potrzeba, nigdy jednak nie można wykluczyć, że mieli inne zamiary.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452