Pomyśl zanim wsiądziesz do samochodu i ruszysz w drogę . Pomyśl nie tylko o sobie ale przede wszystkim o swoich najbliższych i innych uczestnikach ruchu drogowego. 15 kwietnia w Dniu Trzeźwości, tuż przed wzmożonymi wyjazdami na świąteczny wypoczynek, ruszają działania, prowadzone wspólnie, przez głogowską policję oraz Miejskie Centrum Wspierania Rodziny

15 kwietnia 2019 r. Komenda Powiatowa Policji w Głogowie oraz Miejskie  Centrum Wspierania Rodziny  w Głogowie, rozpoczęły działania  „Dzień Trzeźwości – pomyśl zanim wsiądziesz za kierownicę”. W ich ramach, przypominamy i uświadamiamy  jakie  zagrożenia  wynikają  z kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym.


Głogowscy policjanci w trakcie kontroli drogowych nie tylko sprawdzą trzeźwość kierujących. Każdy kierujący otrzymuje również breloczek promujący akcję oraz ulotki infomacyjne. Działania prowadzimy wspólnie z Miejskim Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie, które jest sponsorem ulotek i breloczków, a także od wielu lat wspiera nasze działania w zakresie profilaktyki uzależnień od alkoholu i narkotyków.

 

Alkohol to wciąż poważny problem na polskich drogach. Zbyt wiele osób wsiada za kierownicę swojego samochodu w stanie nietrzeźwym. Pomimo tego że zjawisko to  nie spotyka się już z przyzwoleniem społecznym a kary spotykające takich kierowców są coraz bardziej surowe, wiele osób przecenia swoje możliwości i świadomie decyduje się na poważne ryzyko. Narażają nie tylko siebie ale również innych użytkowników dróg - często osoby najbliższe.


Działania prowadzone prze policjantów i pracowników MCWR w Głogowie, są częścią akcji edukacyjno - informacyjnej „ Na Drodze - Patrz i Słuchaj” koordynowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.


Oficer Prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości