Decyzją sądu, na wniosek policji i prokuratora, 33 – letni mieszkaniec powiatu głogowskiego został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. To kolejna osoba zatrzymana przez policjantów w związku z ujawnieniem i likwidacją uprawy konopi indyjskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 20 kilogramów marihuany. Za posiadanie, przetwarzanie i nielegalną uprawę narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

Przypomnijmy, że w sprawie  zatrzymani już zostali dwaj podejrzani: 44 – letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, podejrzany o posiadanie, przetwarzanie i nielegalną uprawę narkotyków oraz 34 – latek podejrzany o posiadanie narkotyków.


W wyniku przeprowadzonych przez policjantów działań ujawniono i zabezpieczono ponad 20 kilogramów narkotyków. Funkcjonariusze zlikwidowali plantację krzewów konopi indyjskiej, która usytuowana była na terenie leśnym. Zabezpieczono 110 krzewów marihuany. W jednym z domów na terenie powiatu głogowskiego zabezpieczono 156 krzewów konopi indyjskiej, które były tam przechowywane. Rośliny były już wysuszone i częściowo przygotowane do dalszego obrotu.
Posiadanie, przetwarzanie i nielegalna uprawa narkotyków jest zagrożona  karą nawet do lat 8 pozbawienia wolności.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

Powiązane wiadomości