18 kwietnia w godzinach rannych w Głogowie na ulicy Gustawa Morcinka W trakcie prac remontowych doszło do uszkodzenia gazociągu. Miejsce zostało natychmiast zabezpieczone przez patrole policyjne do momentu usunięcia awarii i zagrożenia przez wyspecjalizowane służby. Konieczna była ewakuacja mieszkańców i zamknięcie przyległego terenu.

Działania policjantów polegały na zabezpieczeniu miejsca awarii instalacji gazowej oraz przeprowadzeniu sprawnej ewakuacji mieszkańców pobliskich budynków.

 

Policjanci  współdziałając z innymi służbami, przeprowadzili  akcję ewakuacji blisko 70 mieszkańców pobliskich budynków mieszkalnych. Działania prowadzono wspólnie ze strażakami oraz pogotowiem gazowym i ratunkowym. Konieczne okazało się również zamknięcie  ruch pieszych i pojazdów w strefie prowadzonych działań. Akcja zakończyła się około godziny 10.30, kiedy to ekipa pogotowia gazowego zabezpieczyła, miejsce rozszczelnienia. Policjanci na miejscu ustalają przyczyny oraz przebieg zdarzeń, które doprowadziły do awarii.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

Powiązane wiadomości