22 czerwca br. policjanci interweniowali w sprawie nietrzeźwego nastolatka, który w stanie upojenia alkoholowego spędzał czas nad wodą. Był w grupie młodzieży spędzającej czas nad stawem, na terenie gminy Kotla. Kiedy znaleziono go leżącego niedaleko od stawu, brak było z nim kontaktu.15-latek został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy lekarskiej.

Kąpiel w  zbiornikach wodnych nie posiadających żadnego zabezpieczenia i oznakowania, jest bardzo niebezpieczna i stanowi poważne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Takie sytuacje mogą skończyć się tragicznie, zwłaszcza kiedy dzieje się to pod wpływem alkoholu!


Miejsca wykorzystywane do kąpieli są systematycznie kontrolowane przez głogowskich policjantów. Sprawdzane są w szczególności tzw. „dzikie kąpieliska” oraz miejsca, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli. Jest to jedno z zadań prewencyjnych policji w trakcie sezonu wakacyjnego.

 

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, systematycznie odwiedzają miejsca znane nam jako tzw. „dzikie kąpieliska”.  Również policjanci patrolujący miasto i teren powiatu głogowskiego, w ramach swoich działań, dokonują stałej kontroli terenów przyległych do Odry oraz samej rzeki. Przypominamy, że jest to szlak żeglugowy objęty zakazem kąpieli.


Najlepsze miejsca do wypoczynku i pływania, są kąpieliska i baseny strzeżone przez służby ratownicze. Miejsca te na terenie miasta i powiatu głogowskiego są odpowiednio zorganizowane i oznakowane.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452


 

Powiązane wiadomości