Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Wystarczyła chwila nieuwagi i torebka nagle zniknęła, a z nią dowód, komórka, pieniądze. Prawdopodobnie padliśmy ofiarą złodzieja? Unikniemy dalszych kłopotów i zmniejszymy straty, gdy o kradzieży powiadomimy odpowiednie instytucje. Kradzież czy zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do wykorzystania naszych danych do celów przestępczych. Dlatego działajmy jak najszybciej.

Utracone dokumenty tj. karty płatnicze należy najpierw zastrzec w banku. Może to być dowolna placówka  banku. Do zastrzegania kart w większości banków funkcjonuje jeden numer:  +48 828 828 828

 

Więcej informacji na stronie www.DokumentyZastrzezone.pl

 

Kolejne kroki, które należy wykonać to powiadomienie policji - w przypadku, jeżeli dokumenty utracono w wyniku kradzieży.

Następnie o zgubieniu, czy kradzieży dokumentu należy powiadomić najbliższy urząd, który wydał dokument i złożyć wniosek o wydanie nowego.

 

Najważniejsze dokumenty jakich utratę powinniśmy zastrzegać to: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, karta pobytu, książeczka wojskowa, dowód rejestracyjny i karta płatnicza. Pamiętajmy, ze bez względu na to czy dokumenty skradziono czy zgubiono, mogą one posłużyć do prób wyłudzenie kredytów, wynajem mieszkań, kradzieży wypożyczonych samochodów, czy zakładania fikcyjnych firm i wyłudzania zwrotu podatków.


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

Kliknij poniżej, aby obejrzeć spot informujący o zagrożeniach związanych z utratą dokumentów w wyniku kradzieży lub ich zagubienia, przygotowany w ramach akcji "Bankowcy dla edukacji"