Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Głogowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić od starszej mieszkanki Głogowa ponad 14 000 złotych. Dzięki niezwykłej przytomności umysłu oraz szybkiemu działaniu 82 – letniej emerytki, oszuści wpadli w zastawioną na nich pułapkę. Grozi im kara 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia br. w Głogowie. 82 – letnia mieszkanka miasta odebrała typowy w takiej sytuacji telefon, od osoby podającej się za siostrzeńca. Oszust usiłował wyłudzić pieniądze, na zakup samochodu. Tłumaczył, że jest na samochodowej giełdzie i trafiła mu się niewiarygodna okazja, ale brakuje mu pieniędzy na zakup auta i okazja może zniknąć.

Emerytka zorientowała się, że rozmówca nie jest jej siostrzeńcem i że rozmawia z oszustem. Umiejętnie prowadziła rozmowę i równocześnie powiadomiła szybko policjantów o zdarzeniu. Policjanci szybko zorganizowali zasadzkę i zatrzymali dwóch mężczyzn; 34 – letniego mieszkańca Koronowa który okazał się uciekinierem z zakładu karnego oraz 38 - letniego mieszkańca Zgorzelca. 

Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa. Ponieważ działali w warunkach recydywy, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 12. Decyzją sądu 34 – latek został aresztowany na okres 3 miesięcy. Drugi z podejrzanych został objęty policyjnym  dozorem.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości