Wspólne działania głogowskich policjantów oraz Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny, prowadzone 15 listopada w związku ze Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, mają przypominać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o poważnym problemie. Śmierć i obrażenia na drodze to zdarzenia nagłe, gwałtowne i dramatyczne. Ich wpływ na ludzką psychikę jest długotrwały, często nieprzemijający. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który przypada w tym roku 17 listopada jest poświęcony pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom, bliskim a także najbliższemu otoczeniu. Hołd w tym dniu oddawany jest również zespołom ratunkowym, które niosą pomoc przy tego typu wypadkach. Wśród nich są między innymi funkcjonariusze Policji drogowej oraz specjaliści medyczni.
Dzisiaj policjanci oraz pracownicy Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie, tworząc wspólny patrol i przypominając kierowcom oraz wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o ofiarach wypadków, chcą jednocześnie zaapelować o odpowiedzialność na drodze. Brawura, pospiech, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego to z pewnością elementy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo. Pomyślmy o tym wsiadając za kierownicę.


W trakcie akcji kierowcy otrzymają specjalne ulotki oraz zawieszki, mające im przypominać o wyobraźni na drodze bezpiecznym zachowaniu.


Każdego dnia na świecie w wypadkach drogowych ginie około 4 tys. osób, a setki tysięcy zostaje rannych i poszkodowanych. Rocznie w wypadkach drogowych na całym świecie ginie ponad 1,2 mln osób. Na polskich drogach dziennie średnio ginie aż 11 osób, a ponad 100 zostaje rannych. Wielu z nich pozostaje kalekami na całe życie i wymaga stałej opieki. Ci, którzy przeżyli wypadki drogowe jak i ich rodziny noszą przezywają traumę po tragicznej stracie najbliższych. W tym dniu, podobnie jak w minionych latach policjantki i policjanci pionu ruchu drogowego będą apelować o rozsądek oraz rozwagę na drodze.


Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Apelujemy o rozwagę i rozsądek.

 


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości