Policja Głogów: Młodzież z klas mundurowych na zajęciach w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie
Uczniowie klas mundurowych spotkali się na zajęciach w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu promującym zawód policjanta. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda służba policjantów od środka”. W ten sposób chcemy również zachęcić młodych ludzi do rozważenia wyboru służby w policji jako drogi swojej przyszłej kariery zawodowej.
10 marca 2020r. w siedzibie Komendy Powiatowej Policji odbyły się zajęcia klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie. Młodzież uczestniczyła w spotkaniu promującym zawód policjanta. Bezpośrednio po nim z uczniami spotkali się policjanci mówiąc o specyfice policyjnej służby. Była to okazja do zadawania pytań i podglądania pracy policjantów od środka”. Zajęcia miały również zachęcić młodych ludzi do rozważenia wyboru służby w policji jako drogi swojej przyszłej kariery zawodowej.
W drugiej części zajęć młodzież uczestniczyła w warsztatach poświęconych problematyce handlu ludźmi. Poruszały one tematykę min. sponsoringu, pracy za granicą, stalkingu, cyberprzemocy oraz innych form przemocy.
Młodzież uczęszczająca do klas mundurowych, poza nauczaniem ogólnokształcącym z przygotowaniem do matury, przez trzy lata przygotowywana jest do pracy w służbach mundurowych. Poznaje podstawy pracy policjanta, strażaka, żołnierza zawodowego.
**Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452**
Powiązane wiadomości
Komenda Powiatowa Policji w Głogowie,
glogow.policja.gov.pl
glogow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/mlodziez_z_klas_mundurowych_na_zajeciach_w_komendzie_powiatowej_policji_w_glogowie__1
Autor: krystian