Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

W związku ze zbliżającymi się wakacjami i wyjazdami dzieci i młodzieży, policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem im bezpieczeństwa. Dużą uwagę zwracamy na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu letniego wypoczynku jest priorytetem policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.


Policjanci przygotowali wykaz stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wydział Ruchu Drogowego KWP opracował wykaz stałych punktów na terenie województwa dolnośląskiego (załącznik) wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców.


W przypadku wyjazdu autokaru z Głogowa stały punkt kontroli to:
ul. Piłsudskiego 15 ( parking TESCO )


organizator wypoczynku lub rodzice dzieci proszeni są o  zasygnalizowanie telefonicznie konieczności kontroli z wyprzedzeniem co najmniej 1-2 dniowym, dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego tel. 47 8742 231, 47 8742  232, po godzinie 15.30 tel. 47 8742 200


WAŻNE ; WCZEŚNIEJ ZGŁOSZONY TERMIN WYJAZDU, UŁATWI NAM ZAPLANOWANIE W ODPOWIEDNIM CZASIE  KONTROLI AUTOKARU.

 

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości