Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Dzisiaj od godzin rannych Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP W Głogowie prowadzą działania „Bezpieczny rower”. Lato to okres sprzyjający rowerzystom i częstoj możemy ich zobaczyć na drodze. Część najbardziej zagorzałych zwolenników tego środka transportu, porusza się jednośladem prze cały rok i to bez względu na warunki pogodowe.

Infrastruktura rowerowa w naszym mieście jest wciąż rozwijana i większość rowerzystów korzystając z niej nie wjeżdża na trasy przeznaczone do ruchu samochodów. Pamiętajmy jednak, że istnieje wiele miejsc gdzie trasy przecinają się z ruchem samochodów i pieszych. Należy tam zachować szczególną ostrożność. Pamiętajmy również, że rowerzysta jest równoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. To zarazem jeden z najbardziej narażonych na negatywne skutki wypadku lub kolizji, jego uczestnik. W konfrontacji z pojazdem kilkanaście razy cięższym i szybszym, praktycznie nie ma szans. Naszym celem  jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów.

 

W trakcie akcji policjanci zwracać będą uwagę na zachowanie rowerzystów, prawidłowe wyposażenie ich pojazdów, trzeźwość kierujących ale również na zachowanie kierowców wobec jednośladów.
Przypominamy, że największy wpływ na bezpieczeństwo rowerzysty ma jego zachowanie na drodze i dobra widoczność. Dlatego zalecamy aby stosować nie tylko obowiązkowe oświetlenie roweru wymagane przepisami ale również noszenie elementów odblaskowych, kamizelek, które zwiększają naszą widoczność i poprawia bezpieczeństwo.
  

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452