Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

W ramach dolnośląskich działań „Cyberbezpieczny Senior”, Zespół Profilaktyki Społecznej KPP w Głogowie przeprowadził kolejne spotkanie z seniorami. Poruszono problematykę zagrożeń spotykających osoby starsze ze strony przestępców oraz przedstawiono sposoby skutecznego radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Spotkanie miało miejsce w Domu Dziennego Pobytu „Cicha Przystań” w Głogowie.

Głównym tematem zajęć było bezpieczne korzystanie z usług internetowych przez osoby starsze w dobie panującej pandemii koronawirusa. Omówiono również niebezpieczeństwa pojawiające się  w związku z zabezpieczeniami kart bankomatowych oraz działaniami przestępców skłaniających osoby starsze do podawania wrażliwych danych osobowych i bankowych. Każdy z uczestników spotkania otrzymał specjalne etui zabezpieczające kartę płatniczą przed nielegalnym zeskanowaniem oraz przygotowane ulotki informacyjne.


Podczas spotkania powrócono do stale aktualnego tematu oszustw na szkodę osób starszych. Policjanci mówili o najczęściej stosowanych metodach: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na szklankę wody” czy „przedstawicieli instytucji”. Seniorom przedstawiono metody i techniki manipulacji  stosowane przez przestępców. Seniorzy uczyli się prawidłowo reagować na zdarzenie, i zachowywać asertywnie.


Seniorom przypominano podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze (bezpieczne przejście przez jezdnię, zasady poruszania się po drogach, zapinanie pasów bezpieczeństwa.
Prowadzący kładli nacisk na prawidłową reakcję wobec tych zjawisk. Przedstawiono kompleksową informację, gdzie należy szukać pomocy w konkretnych zagrożeniach i jak na nie  reagować.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości