Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 26 – letniego głogowianina, ktory włamał się do bitomatu krytptowaluty. Jego łupem nie padła jednak kryptowaluta lecz gotówka znajdująca się w urządzeniu. Podejrzany skradł 3150 złotych. Za włamanie i kradzież grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Głogowa. Podejrzany we wczesnych godzinach rannych wszedł do samobsługowego lokalu z automatem i dokonał włamania do urządzenia. Jego łupem padła gotówka znajdująca się w tzw. bitomacie. Urządzenie to dzialające podobnie jak bankomat, służy do transakcji związanych z kryptowalutami.

Działania podejrzanego zostały zarejestrowane przez kamery monitoring umieszczonego w lokalu. Na tej podstawie policjanci wytypowali sprawcę, którym okazał się zatrzymany 26 – letni mieszkaniec Głogowa. Mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał zarzuty.

 

Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

26 – latek był już wielokrotnie zatrzymywany przez policjantów. Ciążą na nim zarzuty min. kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, kradzieży samochodu, kradzieży sklepowych oraz kradzieży rowerów. Został objęty policyjnym dozorem.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

Powiązane wiadomości