Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Głogowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 21 lat, którzy na własną rękę usiłowali odzyskać skradzione pieniądze. Podejrzani usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności i zmuszania do określonego zachowania dwóch mieszkanek Głogowa. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani podejrzani to mieszkańcy powiatu wschowskiego. Jeden z nich, jak twierdzi został okradziony na kwotę 9 000 złotych. Jako sprawczynię wskazywał jedną z głogowianek. Kobieta miała wykorzystać moment jego nieuwagi i przy pomocy kodu blik dokonać kradzieży. Mężczyzna nie złożył jednak w tej sprawie zawiadomienia o przestępstwie. Postanowił wraz ze swoim znajomym działać na własną rękę.

 

Obydwie kobiety zostały podstępem zwabione a następnie miały być pozbawione wolności oraz zmuszane do określonego zachowania. Sprawcy grozili im pozbawieniem życia jeśli nie oddadzą pieniędzy. Nie osiągnęli swojego celu a o całej sprawie została zawiadomiona policja.

 

Policjanci zatrzymali 31 i 21- latka. Obydwaj usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat  pozbawienia wolności.  Przy jednym z mężczyzn w  trakcie zatrzymania ujawniono również narkotyki. Zostali objęci policyjnym dozorem oraz zakazem kontaktowania się i zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 100 m od osób pokrzywdzonych.

 


Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452

 

 

 

Powiązane wiadomości