Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

jak utrzymać dietę

Bardzo restrykcyjne diety to nie jest najlepszym rozwiązaniem dla większości osób. Proces chudnięcia wymaga czasu, dlatego najlepiej przeprowadzić go stopniowo. Jakie wskazówki mogą pomóc osobom, które starają się schudnąć? Co zrobić, aby nie czuć nieustannego głodu?

Wskazówki, które pomogą w utrzymaniu diety

Pełny talerz to sygnał, że jedzenia jest dużo. Talerz, który jest tylko częściowo wypełniony, jest sygnałem, że nie ma wystarczającej ilości jedzenia. To, co dokładnie kryje się w każdym z nich, nie jest tak ważne, jak pierwsze wrażenie, które trafia do naszego mózgu. Jest to po prostu mechanizm, za pomocą którego nasz mózg interpretuje informacje i ten mechanizm może być używany na naszą korzyść, poprzez stosowanie małych talerzy. Inna wskazówka dotyczy śniadań. A mianowicie tego, aby śniadanie zawierało białko. Niektóre badania pozwoliły udokumentować, że jeśli śniadanie jest bogate w białko, zmniejsza się ogólna ilość spożywanego pokarmu w ciągu dnia. Jeśli nie mamy pewności co do swojej zdolności samokontroli i prawidłowego skomponowania menu na resztę dnia, lepiej zacząć dzień od potrawy zawierającej białko. Czasem największym wrogiem naszej diety jest to, co widzimy. Ludzie jedzą więcej jedzenia, kiedy je widzą i są stale kuszeni przez znajdujące się w domu smakołyki. Im trudniej jest dostać się do czegoś smacznego, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że to zjemy. Oczywiście najlepszym sposobem jest pozbycie się ze swojego mieszkania wszystkich słodyczy i niezdrowych przekąsek. Nie zawsze jest to jednak możliwe. W takiej sytuacji powinniśmy przynajmniej upewnić się, że nie będą umieszczone na wierzchu.

Zmniejszamy uczucie głodu

Ciekawym sposobem na walkę z głodem jest bardzo dokładne przeżuwanie każdego kęsa pokarmu. Im lepiej przeżuwamy jedzenie, tym szybciej czujemy się pełni. Powinniśmy również unikać gotowych potraw. Wyciągając jedzenie prosto z opakowania, z dużym prawdopodobieństwem zjemy kilka razy więcej niż gdybyśmy przygotowali porcję samodzielnie. Jeśli chodzi o zdrowe odżywianie, szczególnie na diecie odchudzającej telewizja (a dokładniej oglądanie telewizji w trakcie jedzenia) jest jednym z naszych największych wrogów. Niestety, to samo dotyczy komputerów i tabletów. Jeżeli chcemy mieć pewność, że się nie przejemy, powinniśmy delektować się pokarmem i skupić się tylko na spożyciu jedzenia. Robiąc zakupy, nie warto zwracać uwagi na „zdrowe opakowania”. Na naprawdę zdrowych produktach (owoce, warzywa, zboża, twarożek) rzadko można znaleźć etykiety obiecujące cuda dla zdrowia. Utrzymanie zdrowej diety składającej się z pełnowartościowych produktów może ułatwić catering dietetyczny Głogów.