Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

30 września na drodze nr 319 w kierunku Grodźca Małego, doszło do zderzenia drogowego z udziałem pieszego. Z ustaleń policjantów i relacji świadków wynika, że 20 letni pieszy, który został potracony przez kierującego samochodem volvo po tym jak nagle wtargnął pod jadący pojazd.

Do zdarzenia doszło około godziny 11.00. Według relacji kierującego samochodem volvo jadącym z Głogowa w stronę miejscowości Grodziec Mały, nagle zobaczył wbiegającego na jezdnię tuż przed maską samochodu pieszego. Sytuacja zakończyła się potrąceniem 20 – latka. Pieszy nie odniósł poważnych obrażeń. Relacje uczestników zdarzenia i świadków potwierdzają taki przebieg zdarzenia.

Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważnych obrażeń

Tym razem do wszystkich pieszych zwracamy się z apelem o rozwagę i wyobraźnię na drodze. Pośpiech nie jest najlepszym doradcą. Planujmy każdy swój krok z odpowiednim wyprzedzeniem oraz poprzedzajmy go szczególną obserwacją sytuacji na drodze. Kierowcom przypominamy o zasadzie ograniczonego zaufania, która jest najważniejszą zasadą ruchu drogowego.

 

Oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie
podinsp. Bogdan Kaleta
tel. 604 904 452


 

Powiązane wiadomości