Okres świąteczny, to m.in. czas wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób mimo obecnej sytuacji, być może wyjechało, aby spotkać się z najbliższymi lub po prostu odpocząć. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, policjanci ruchu drogowego i prewencji, prowadzić będą m.in. kontrole osób przemieszczających się pojazdami. Sprawdzeniom poddany zostanie stan trzeźwości kierowców i techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu.

Przeważnie okres Świąt Bożego Narodzenia powodują, że wszyscy się gdzieś śpieszymy, ciągle brakuje nam czasu i jesteśmy roztargnieni. Na drogach pojawia się więcej niż zwykle pojazdów oraz osób przemieszczających się pieszo. To wszystko i zmienne o tej porze roku warunki drogowe, a także wcześnie zapadający zmrok, może powodować sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu.

W tym wyjątkowym okresie, policjanci podczas prowadzonych działań, będą zwracać uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci. Mundurowi sprawdzą też stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz reagować będą na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Zwróćmy uwagę na fakt, że obecna pora roku, nie sprzyja pieszym. Mając to na uwadze policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w stosunku do niechronionych uczestników ruchu, którzy niekiedy mogą być słabo widoczni z uwagi na wcześnie zapadający zmrok i zmienne warunki pogodowe.

Podróżując wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą, bezwzględnie respektujmy przepisy, a także bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Z uwagi na obecną sytuację w kraju i na świecie, jeżeli nie musimy podejmować decyzji o podróży poza miejsce zamieszkania, zostańmy w domu i bądźmy bezpieczni. Jeżeli już jednak zdecydujemy się na odwiedziny naszych najbliższych, kierujmy się zdrowym rozsądkiem i zasadami bezpieczeństwa.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP we Wrocławiu

Zobacz także: rolety zewnętrzne - jak je wybrać i zamontować?