Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to dokładnie „specjalista od kredytów”. Osoba, jaka zna oraz przegląda propozycji banków i może określić owe najlepsze dla klienta, biorąc pod uwagę wszelkie elementy. Doradca kredytowy zna przepisy prawne stojące za całym mechanizmem. Jego praca nie kończy się na doborze propozycji – pomaga klientom, także później z dokumentami oraz wszelkimi procedurami.

Doradca kredytowy to profesjonalista sektora usług finansowych umożliwiający Klientom otrzymać kredyt bankowy na najkorzystniejszych warunkach. Do działań doradcy kredytowego należy wstępna ocena ofert oraz potrzeb finansowych konsumenta i jego zdolności kredytowej. Doradca kredytowy na bazie zgromadzonych od Klienta danych oferuje najlepiej dostosowany do sytuacji typ kredytu. Następnie szuka dla Klienta propozycji banków, jakie byłyby skłonne dać kredytu oraz pomaga dobrać spośród nich szczególnie atrakcyjną.

Obowiązki doradcy kredytowego

Doradca kredytowy ma znacznie więcej obowiązków aniżeli tylko prezentowanie propozycji lub, jak poniektórzy niezwykle źle uważają, uśmiechanie się do klienta do czasu zawierania umowy. Praca doradcy rozpoczyna się już przed jakimkolwiek kontaktem z klientem lub kluczową decyzją konsumenta o podjęciu współpracy. Jak to możliwe? Doradca w swoim własnym obszarze oraz okresie przegląda propozycji banków, aby być na bieżąco ze wszystkimi możliwościami oraz informacjami. W tenże sposób może od pierwszych sekund rozmowy z ewentualnym klientem określić najlepsze propozycje na rynku oraz wzbudzić zaufanie.

Niezależny doradca kredytowy

Doradca kredytowy/ Niezależny doradca kredytowy to osoba, jaka musi osiągnąć zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego, zostać wpisana do rejestru doradców, płacić składkę członkowską oraz zaopatrzyć się we właściwe ubezpieczenie OC. Nie jest związana z firmami finansowymi oraz nie pobiera od nich wynagrodzenia. Konsekwencją tego jest to, iż dostaje wynagrodzenie od klienta, natomiast nie od kredytodawcy. W zamian winna mieć/ znać propozycję wszelkich firm finansowych tak, by pokazać klientowi najlepsze wyjścia.

Jeżeli chcesz poznać więcej informacji, sprawdź stronę OptymalnyKredyt.pl - dowiedz się więcej.

Samodzielne staranie się o kredyt, lub pomoc pośrednika kredytowego?

Duża liczba konsumentów broni się przed skorzystaniem z usług specjalistów lub pośredników kredytowych. Wierzą iż jedynie wizyta w swoim sprawdzonym banku zawsze wyjdzie im na dobre, dostaną najtańsze możliwe kredytowanie. Niestety nie do końca jest to prawdą, banki nie oszczędzają konsumentów wciskając ubezpieczenia oraz pozostałe prowizje. Takie przekonanie wychodzi powszechnie z braku wcześniejszych kontaktów z doradcami lub pośrednikami.

Na czym pracuje doradca kredytowy?

Trudno by było Agentowi realizować wszelkie prace ręcznie. Nie łatwym byłoby także zapamiętać wszelkie artykuły oraz firmy i przede wszystkim zrobić błyskawiczną ocenę informacji w celu doboru najlepszego artykułu dla Klienta. Więc także Agent działa na systemie sprzedażowym. Dostawców takich systemów w Polsce jest parę, natomiast sam system cechuje się tymże, z jednym loginem oraz hasłem Pośrednik uzyskuje dostęp do możliwości sprzedaży artykułów w dziesiątkach firm finansowych.