W Głogowie Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na spotkanie o Boyu Żeleńskim 24 września

Dyskusyjny Klub Książki w Głogowie zaprasza na wrześniowe spotkanie poświęcone Monice Śliwińskiej i jej biografii Tadeusza Boya Żeleńskiego — okazja, by na nowo odkryć postać literacką i porozmawiać w kameralnym gronie.
- Przyjdź do Punktu Bibliotecznego w Głogowie
- Poznaj sylwetkę Boya na nowo
Przyjdź do Punktu Bibliotecznego w Głogowie
Dyskusja odbędzie się 24 września 2025 roku o godzinie 16.00 w Punkcie Bibliotecznym przy ul. Mickiewicza 55C. Spotkanie organizuje Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie. To propozycja dla tych, którzy cenią literaturę okresu Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego, a także dla czytelników zainteresowanych warsztatem tłumacza i krytyka teatralnego.
Poznaj sylwetkę Boya na nowo
Monika Śliwińska w swojej książce sięga do wcześniej niepublikowanych dokumentów, by zbudować pełniejszy obraz Tadeusza Boya Żeleńskiego — twórcy, tłumacza i krytyka, którego życie prywatne bywa bardziej zamknięte niż publiczny wizerunek. Autorka przedstawia też mniej znane wątki jego twórczości, zachęcając do ponownego odkrywania jego dorobku. Spotkanie w Głogowie ma być przestrzenią do dyskusji o tym, co nowego wnosi biografia i jakie pytania stawia przed współczesnym czytelnikiem.
“Książę: Biografia Tadeusza Boya Żeleńskiego” — Monika Śliwińska
Uczestnicy mogą spodziewać się rozmowy o tłumaczeniach, krytyce teatralnej oraz o tym, jak prywatność autora wpływa na jego literacki obraz. Organizatorem wydarzenia jest Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie, która zaprasza wszystkich zainteresowanych do wspólnego czytania i wymiany poglądów.
na podstawie: MBP Głogów.
Ostatnie Artykuły

Strefa dla Biznesu – przedsiębiorcy z Głogowa spotkają się w starostwie

Nowe boisko w SP 2. Prezydent obiecuje kolejne zmiany

Głogowska biblioteka uczy dzieci sztuki pięknego pisma - kaligrafia wraca do łask

Biblioterapia w głogowskiej bibliotece - jak książki uczą dzieci empatii i pomagają zwalczać prześladowanie

Potrójny jubileusz w Görlitz - głogowscy muzealnicy na wielkim święcie sąsiadów

240 młodych głogowian zbadanych w akcji “Stop nowotworom u dzieci”. Zapisz dziecko już w czerwcu

Plakat z przeszłości - czyli jak Głogów świętował Dzień Dziecka, zanim pojawił się Facebook
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – finał baraży: Wieczysta Kraków – Chrobry Głogów 2:1. Gospodarze z historycznym awansem do Ekstraklasy](/images/mecz/thumbnails/wieczysta-krakow-chrobry-glogow-31052026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – finał baraży: Wieczysta Kraków – Chrobry Głogów 2:1. Gospodarze z historycznym awansem do Ekstraklasy

Szpital w Głogowie zmienia nazwę. Miasto i powiat stawiają na rozwój

Głogów świętuje nad Odrą. Rusza weekend z Festiwalem Nadodrzańskim

Strefa kibica na Dniach Głogowa – Chrobry zagra o awans w finale

Chrobry w finale po karnych. Głogów przeżył wieczór pełen nerwów

Od jezuickiego internatu do II LO. Ten gmach pamięta kilka epok

Od 3 czerwca kaski dla dzieci - nowe zasady na rowerach i hulajnogach
Przydatne dane teleadresowe
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie - kontakt, godziny i zakres pomocy
- Komunikacja Miejska Głogów - kontakt, bilety, wynajem autobusów
- ZUS Inspektorat w Głogowie - kontakt, godziny, e-usługi i dostępność
- Głogowski Szpital Powiatowy - kontakt, oddziały, poradnie i badania
- Parafia św. Klemensa Dworzaka w Głogowie - msze, terytorium, historia
- Parafia św. Wawrzyńca w Głogowie - historia, terytorium i informacje dla wiernych
