UM Głogów: Głogowskie zabytki wirtualna prezentacja

1 min czytania

18 kwietnia w Polsce i na świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Święto ustanowione zostało w 1982 roku przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków.

Przed 2020 rokiem ogólnopolskie obchody Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków odbywały się co roku w innej miejscowości (2019 Gdynia, 2018 Nowy Wiśnicz, 2017 Bydgoszcz, 2016 Zakopane, 2015 Białystok itd.), co roku w otoczeniu innych zabytków, by promować nasze dziedzictwo kulturowe i propagować jego ochronę. Uroczyste spotkania połączone były z ogłoszeniem wyników oraz wręczeniem laurów i wyróżnień w konkursie Zabytek Zadbany”.

Do tegorocznej jego edycji zgłoszony został i przeszedł do kolejnego etapu ogłoszenia (najpóźniej 31 maja) nominowanych do nagrody Teatr Miejski w Głogowie (szczegóły na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa).

- Głogów może pochwalić się długą listą zabytków nieruchomych, mimo ogromnych zniszczeń wojennych w 1945 roku i późniejszych działań. Niektóre ze szczególnie ważnych obiektów jak teatr po latach zostały odbudowane. Z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków głogowskie muzeum zaprasza do obejrzenia prezentacji poświęconej wybranym, ważnym dla regionalnego i narodowego dziedzictwa, głogowskim zabytkom architektury mówi Maciej Iżycki z głogowskiego muzeum.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Źródło: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie.

Urząd Miejski w Głogowie,

dglnews.pl/2021/04/15/glogowskie-zabytki-wirtualna-prezentacja/

Autor: krystian