Zakończyły się, bardzo udane dla ekipy TC Chrobry Scott Głogów, Szosowe Mistrzostwa Polski. W niedzielę drugie srebro padło łupem ekipy z Głogowa.

Tradycyjnie na zakończenie mistrzostw Polski został rozegrany wyścig elity mężczyzn i młodzieżowców. Na Kaszubach kolarze mieli do pokonania 178 kilometrów, na które złożyły się jedna duża runda (52 km) oraz pięć małych (po 27 kilometrów). Ścigania nie ułatwiał upał, przez cały dzień temperatura nie schodziła poniżej 31 stopni.

Do rywalizacji o medale  przystąpiło 13 zawodników TC Chrobry Scott Głogów – 2 w kategorii elita i 11 młodzieżowców.

Najlepszym okazał się Marcin Zarębski, który o 20 sekund przegrał złoty medal w kategorii młodzieżowców. To wspaniały sukces młodej ekipy z Głogowa. Oprócz srebrnego medalu Marcina w pierwszej dziesiątce mistrzostw uplasowali się również srebrny medalista jazdy na czas Damian Bieniek i Piotr Mierzyński.

– Nie ma czasu na odpoczynek. Dzisiaj testy covidowe, bo jutro wyruszamy na kolejną etapówkę z kalendarza UCI „Wyścig Solidarności i Olimpijczyków” – napisali do nas z Klubu.

Gratulacje! Trzymamy kciuki za kolejne starty!

Nadesłane przez: TC Chrobry Scott Głogów