Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Głogów

Harmonogram przygotowań ślubnych, czyli ślub bez stresu

Ślub i wesele to wspaniały okres w życiu każdej pary. Wspólne przygotowania mogą jednak stać się przyczyną wielu kłótni i stresu, chcąc tego uniknąć, warto stworzyć kalendarz przygotowań ślubnych. Dzięki temu zyska się pewność, że wszystkie rzeczy zostaną załatwione na czas. Jak powinien wyglądać harmonogram ślubny? Oto rady od naszych specjalistów ślubnych.

Zanim rozpoczniecie planowanie ślubu

W pierwszej kolejności powinniście wybrać datę ślubu, ustalić listę gości i określić budżet ślubny. Dzięki temu łatwiej będzie Wam ustalać kolejne kwestie, takie jak wybór sali weselnej odpowiedniej wielkości z https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/glogow/, czy stroje odpowiednie na daną porę roku. Ustalając harmonogram przygotowań ślubnych od razu zaznaczajcie również kto odpowiada za dany aspekt. Dzięki temu stale będziecie wiedzieć kto, kiedy i co powinien zrobić.

Harmonogram przygotowań ślubnych

18 – 36 miesięcy

W tym czasie należy ustalić dokładny budżet ślubny, a także wybrać i zarezerwować sale weselną z https://www.weselezklasa.pl/, pamiętając, że te najpopularniejsze mają naprawdę długi czas oczekiwania na wolny termin. To również dobry czas na wybranie i podpisanie umów z podwykonawcami: fotografem, kamerzystą, zespołem lub DJ’em itp.

12 – 18 miesięcy

Na około rok przed ślubem warto zarezerwować wizytę u wizażystki, która pomaluje Panną Młodą oraz termin u fryzjerki. W tym czasie należy też zarezerwować ewentualne, dodatkowe atrakcje takie jak pokaz barmański, czy fotobudka.

9 – 12 miesięcy

Niespełna rok przed wielkim wydarzeniem, należy zarezerwować termin w kościele i w urzędzie, a także zadbać o wszystkie formalności w kościele. Jeśli planujecie podróż poślubną, to najwyższy czas na wybranie jej celu i zarezerwowanie hotelu.

6 – 9 miesięcy

Czas na wybór zaproszeń i winietek, zamówienie tortu i ciast oraz poszukiwania sukni ślubnej. W tym czasie warto również wybrać kwiaty dla Panny Młodej, zarezerwować samochód i kwiaty do jego przystrojenia, oraz uzgodnić dekorację sali weselnej https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/dolnoslaskie/.

3 – 6 miesięcy

Niecałe pół roku przed weselem przygotowania nabierają tempa: trzeba rozesłać zaproszenia gościom, ostatecznie wybrać suknie ślubną, zamówić napoje i alkohol oraz ustalić z zespołem lub DJ’em przebieg imprezy i piosenkę na pierwszy taniec. Jeśli planujecie choreografie na Wasz taniec, to najwyższy czas na lekcje tańca.

1 – 2 miesiące

Para Młoda powinna ustalić wszystkie szczegóły z podwykonawcami: sesja ślubna, sposób nagrania filmu itp. W tym czasie warto również wybrać się na fryzurę i makijaż ślubny oraz zadbać o ostatnie poprawki sukni ślubnej i wybór garnituru dla Pana Młodego. Jeśli planujecie podziękowania dla rodziców i gości, to czas aby się tym zająć,

2 – 3 tygodnie przed ślubem

Potwierdzić wszystkie szczegóły u obsługi sali i podwykonawców, a także zająć się wieczorem kawalerskim i panieńskim. Po tym czasie pozostaje już tylko odpoczynek, aby pięknie się prezentować w tym najważniejszym dniu.Warto jednak pamiętać, że ślub i wesele można równie dobrze przygotować w 6, czy nawet 2 miesiące. Wszystko zależy od tego ile chcecie czekać ze ślubem od dnia zaręczyn oraz jakie macie wymagania. Jednak jeśli chcecie zarezerwować bardzo popularną salę, czy podjąć współpracę z rozchwytywanym fotografem to na terminy możecie czekać nawet 3 lata. Jeśli nie chcecie samodzielnie zajmować się przygotowaniami ślubnymi to warto skorzystać z pomocy profesjonalnego konsultanta ślubnego, który zadba, aby wesele było zgodne z Waszymi oczekiwaniami, a często doradzi również ciekawe rozwiązania.