Chrobry wchodzi w nowy sezon z wyjazdowym zwycięstwem. Po bramkach Olivera Praznovskyego i Mateusza Bochnaka głogowianie wygrali ze Stomilem Olsztynem 2:1 i już na starcie dopisują do swojego konta komplet punktów.

Mecz zaczął się od niebezpiecznego ataku gospodarzy. W 6. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Łukasz Moneta, a Chrobrego uratował słupek. Na szczęście z każdą minutą głogowianie nabierali coraz większej pewności i dwukrotnie to udokumentowali. W 20. minucie po raz drugi w tym spotkaniu wykonywali rzut rożny. Po wrzutce Adama Banasiaka celnie główkował Oliver Praznovsky i tym samym kapitan Pomarańczowo-Czarnych stał się pierwszym strzelcem zespołu w nowym sezonie.

W 34. minucie Chrobry podwyższył prowadzenie. Za szesnastką przy piłce znaleźli się Dominik Piła z Mateuszem Bochnakiem. Ten drugi zauważył wychodzącego z bramki golkipera Stomilu i podjął błyskawiczną decyzję o lobie, po którym futbolówka powoli, ale pewnie zmierzała do środka. Świetnie przywitał się więc z klubem, już w debiucie efektownie wpisując się na listę strzelców.

Po 45 minutach Chrobry był na dwubramkowym prowadzeniu i z optymizmem można było oczekiwać kolejnej części.

Po przerwie Chrobry oddał inicjatywę i zagrożenie stwarzali głównie olsztynianie. W 55. minucie sam na sam z Rafałem Leszczyńskim wyszedł Łukasz Moneta, ale po minięciu głogowskiego golkipera trafił w boczną siatkę. W 63. minucie strzał tego samego zawodnika obronił Leszczyński, a po 180 sekundach przewrotką, tyle że niecelną popisał się Merveille Fundambu. Fundambu wniósł ożywianie w szeregi miejscowych i w 69. minucie z kilkunastu metrów zdobył kontaktowego gola. Poprzedzające to uderzenie Łukasza Monety zostało przyblokowane, a futbolówka wypluta, ale szybko wróciła pod nogi zawodnika Stomilu i na 20 minut przed końcem zrobiło się 1:2.

Pomarańczowo-Czarni byli w dużych opałach, ale wyszli z nich obronną ręką. Stomilowcy nie potrafili pójść zdecydowanie za ciosem, Chrobry trochę uspokoił grę i w efekcie do końca spotkania już nic dużego się nie wydarzyło. Głogowianie wywożą z Olsztyna komplet punktów.

W drugiej kolejce przed Chrobrym daleki wyjazd do Gdyni. Mecz z Arką zaplanowano na sobotę 7 sierpnia na godz. 20.30.

tekst i zdjęcia: Ł. Jaremkiewicz, Chrobry Głogów