Bez punktów wrócili głogowscy siatkarze z meczu z KS Tomaszów Mazowiecki.

Pierwszy mecz pierwszoligowego SPS Chrobry Głogów został rozegrany w trzech setach. Sety 25:15, 25:22, 25:20. Wynik 3:0.

Jak podaje Tauron 1. Liga:

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Bartosz Janeczek 1:0. Wystarczył moment i Lechia zbudowała sobie kilkupunktową przewagę 8:3. Ręki w ataku nie zwalniał Mateusz Piotrowski. Atakującego na drugim skrzydle wspomagał równie skuteczną grą Sławomir Stolc 12:8 i 15:10. Tomaszowianie do końca utrzymali odpowiednią koncentrację i wygrali małym nakładem sił do 15. Głogowianie nie mieli praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać walkę w tej premierowej odsłonie meczu. Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego poszedł za ciosem. W kolejnym secie szybko objął prowadzenie 4:1 i 6:2. W drużynie SPS Chrobrego do walki kolegów próbował poderwać Maciej Polański i Filip Biegun 5:8. W połowie seta podopieczni Dominika Walencieja zmiejszyli dystans do jednego oczka 12:13. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Janeczek. Od tego momentu do stanu 18:18 zespoły grały punkt za punkt. Końcowa faza tej partii jednak należała już do tomaszowian. Ostatni punkt zdobył Dawid Sokołowski 25:22. Kolejna część środowego meczu Lechia zaczęła z wysokiego „c”. Serią bardzo dobrych zagrywek popisał się Damian Baran 5:1. Do tego punktował Piotrowski oraz Bartłomiej Janus 7:2. Zespół z Głogowa nie składał broni. Ważne oczka zdobywał Krzysztof Rykała 7:12 oraz Polański 10:15. Gospodarze do końca kontrolowali sytuację na parkiecie, wygrywając pewnie ostatnią część mecz do 20. Zwycięstwo na inaugurację sezonu 2021/22 i to w dodatku za trzy punkty przypieczętował Sokołowski.

Źródło: Tauron 1. Liga, za Katarzyna Porębska. Foto: Lechia Tomaszów Mazowiecki