Pomyśl zanim wsiądziesz do samochodu i pojedziesz . Pomyśl nie tylko o sobie, ale przede wszystkim o swoich najbliższych i innych uczestnikach ruchu drogowego. W ostatnich dniach listopada ruszyły działania ”Prowadzę jestem trzeźwy” prowadzone wspólnie przez głogowską policję oraz Miejskie Centrum Wspierania Rodziny

W dniu 23 listopada 2021 r. Komenda Powiatowa Policji w Głogowie oraz Miejskie  Centrum Wspierania Rodziny  w Głogowie rozpoczęły działania  „Prowadzę jestem Trzeźwy”. W ramach działań przypominaliśmy i uświadamialiśmy jakie  zagrożenia  wynikają  z kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym.
Alkohol to wciąż poważny problem na polskich drogach. Zbyt wiele osób wsiada za kierownicę swojego samochodu w stanie nietrzeźwym. Pomimo tego, że zjawisko to  nie spotyka się już z przyzwoleniem społecznym, a kary spotykające takich kierowców są coraz bardziej surowe, wiele osób przecenia swoje możliwości i świadomie decyduje się na poważne ryzyko. Narażając nie tylko siebie, ale również innych użytkowników dróg - często osoby najbliższe.

23 listopada głogowscy policjanci w trakcie kontroli drogowych sprawdzali nie tylko trzeźwość kierujących, ale i stan techniczny pojazdów. Każdy kierujący otrzymał ulotki informujące o problemie spożywania alkoholu oraz kilka drobiazgów profilaktycznych.  Działania prowadzone były wspólnie z Miejskim Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie, które jest sponsorem od wielu lat wspiera nasze działania w zakresie profilaktyki uzależnień od alkoholu i narkotyków.

 

 

Oficer prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

st.asp. Łukasz Szuwikowski

tel. 604 904 452