Ile kosztują licówki i skąd je wziąć?

Porcelanowe licówki to jeden z najpopularniejszych sposób na poprawę wyglądu twoich zębów. Są one w stanie pomóc nam w naprawdę wielu sytuacjach, na przykład przy złamaniu zęba, jego wyszczerbieniu, a nawet w sytuacji, gdy jeden ząb naturalnie jest dłuższy lub krótszy od drugiego. Lista zastosowań licówek jest więc naprawdę szeroka. Ile jednak kosztują konkretne licówki i czy rzeczywiście jest to adekwatna cena?

Rodzaje licówek

Tak naprawdę możemy wyróżnić aż trzy rodzaje licówek, choć tylko jeden z nich stosowany jest jako rozwiązanie trwałe. Pierwszym wariantem są licówki akrylowe, które są używane wyłącznie tymczasowo, przed założeniem mocniejszego materiału. Następnie mamy dość tanie licówki kompozytowe, które mimo wszystko również nie nadają się do dłuższego noszenia. Dlatego też w praktycznie wszystkich przypadkach używa się licówek porcelanowych – najdroższych, lecz dobrze wyglądających, trwałych i wygodnych w użytkowaniu.

Jaka jest cena licówek?

Jeżeli chodzi o licówki cena nie jest największa, gdy zwrócimy uwagę na cały świat stomatologii. W zależności od zęba, na jakim ma być wykonany taki zabieg oraz od cennika konkretnego salonu, koszt takiej licówki może wynosić około 700-1500 złotych. Jest to jednak naprawdę świetne rozwiązanie w przypadku uszkodzonego zęba, gdyż po zabiegu nie pozostaje praktycznie żaden ślad i zdązymy w ogóle zapomnieć, że ten ząb wcale nie jest nasz. Więcej informacji stomatologicznych oraz z innych dziedzin życia będzie mogli znaleźć również na takich stronach, jak cadenza.pl oraz sp1.ostroleka.pl.