W związku z przypadającym na 23 lutego Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją, Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny z siedzibą w Lubinie, Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi oraz KGHM Polska Miedź S.A. jako Partner wydarzenia, po raz trzeci organizują III Tydzień Walki z Depresją dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego, który odbędzie się w dniach 21-27 lutego 2022 r.

Celem wydarzenia jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji, wyposażenie w narzędzia diagnostyczne, wsparcie rodzin i bliskich w towarzyszeniu osobom doświadczonych epizodem depresji, przeciwdziałanie uzależnieniom, profilaktyka stresu i obniżeń nastroju, szczególnie istotne w dobie pandemii COVID-19, która powoduje pogorszenie się stanu psychicznego wielu osób.

mówi Anna Mazurkiewicz ze Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”

Jak informują organizatorzy wydarzenia, poprzednia edycja była ważnym doświadczeniem łączącym Samorządy, Organizacje Pozarządowe oraz przestrzeń biznesu. Dzięki wsparciu mediów II Tydzień, dotarł do dziesiątek tysięcy odbiorców i umożliwił skorzystanie ze specjalistycznej pomocy 160 osobom, w tym osobom z kryzysem myśli samobójczych. W tym roku chcielibyśmy powtórzyć wydarzenie oraz dotrzeć do kolejnych potrzebujących

III Tydzień Walki z Depresją w tym roku odbędzie się w dniach 21-27 lutego, a w jego przestrzeni znajdą się:

• 100 bezpłatnych sesji ze specjalistami,

• Wywiady ze specjalistami, z osobami doświadczającymi trudności w przestrzeni depresji,

• Wykłady tematyczne: o szczęśliwym życiu w małżeństwie, o mobbingu w pracy,

• Warsztaty dla nauczycieli i pedagogów,

• Warsztaty tematyczne z zakresu zdrowie psychiczne a praca zawodowa,

• Powstanie również film tematyczny przygotowany przez głogowską młodzież.

Źródło: Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”

Zdjęcie archiwalne

Podziel się tym wpisem: