Zbliża się okres świąteczny. Kilka najbliższych dni to czas przedświątecznych zakupów. Zwróćmy szczególną uwagę na nasze mienie. Okazja czyni złodzieja, zwiększa się zagrożenie kradzieżami; portfeli, portmonetek z zawartością naszych pieniędzy a często kompletu dokumentów i kluczy. Nie dajmy się ponieść gorączce zakupów.

Podczas zakupów stosujmy się do kilku prostych zasad:

  • portfele z dokumentami, pieniędzmi bądź telefony komórkowe przechowujmy w wewnętrznych kieszeniach ubioru. Nie zaszkodzi co pewien czas sprawdzić - czy rzeczy te są na swoim miejscu,
  • damskie torebki, najlepiej trzymajmy przed sobą lub w ręku - krótko za pasek. Unikajmy wkładania ich do koszyków z zakupami, gdyż zwiększa to ryzyko kradzieży
  • w samochodach, na widocznym miejscu, nie pozostawiajmy torebek, saszetek, przedmiotów wartościowych, nawigacji GPS. Sprawdźmy czy samochód jest zamknięty i czy włączyliśmy zabezpieczenia, jeśli taki posiadamy.
  • Z apelem zwracamy się również do pieszych i kierowców. Zachowajmy wzajemną cierpliwość i ostrożność w trakcie zwiększonego ruchu. Bądźmy kulturalni i wyrozumiali dla innych użytkowników dróg. Nie spieszmy się, lepiej dojechać 10 minut później niż wcale. Na parkingach przysklepowych, a przede wszystkim przy dużych marketach, bądźcie ostrożni ale i wyrozumiali dla pieszych i innych zmotoryzowanych.

 

 

Oficer prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

st.asp. Łukasz Szuwikowski

tel. 604 904 452