Rozpoczęły się prace ziemne przy budowie kolejnych bloków Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Tym razem na os. Żarków.
Prace ziemne wykonywane są pod nadzorem Konserwatora Zabytków i archeologów.
Budynki TBS nr 19 i 20 to łącznie 48 mieszkań, po 24 w każdym. Mieszkania będą 2 i 3 pokojowe, o metrażu od 45 do 60 m2. W blokach będą zamontowane windy, a budynki wyglądem będą nawiązywać do pozostałych.
Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany. Prace mają zakończyć się w wrześniu 2023 roku. Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane BUD-DOM z Głogowa. Cena ofertowa to 17.793.578,67 zł.


– Na budowę tych dwóch bloków mieszkalnych dla głogowian pozyskaliśmy wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 1.250.000,00 złotych. A już jesienią oddajemy klucze do budynku nr 18 na osiedlu pokoszarowym. Teraz z inwestycjami wracamy na Żarków, gdzie wybudujemy kilka bloków w ramach TBS – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Zdjęcia: D. Jęczmionka, archiwum DGL NEWS. Film: TBS Głogów.