Głogowscy policjanci zatrzymali 17-latka, który podejrzewany jest o dokonanie wymuszeń rozbójniczych na innych nastolatkach. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Głogowscy policjanci zostali powiadomieni o sytuacji, która zdarzyła się dwukrotnie. Pierwsza miała miejsce podczas wakacji, a druga kilka dni temu. Dopiero wówczas poszkodowany zgłosił się na policję, aby powiadomić o zdarzeniu. Do nastoletniego chłopca podszedł nieznany mężczyzna, który zażądał wydania pieniędzy. Chłopiec rozpoznał tego samego sprawcę, który w czasie trwających wakacji również napadł na niego. Sprawca pod groźbą użycia siły i pobicia zabrał pieniądze w kwocie 10 zł i chciał ukraść telefon, jednak tego nie zrobił z uwagi na ucieczkę poszkodowanego.

Policjanci podjęli czynności operacyjne w wyniku, których ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstw. Sprawca to 17 letni mieszkaniec Głogowa znany był mundurowym. Chłopak trafił do policyjnego aresztu, a jego sprawą zajmie się sąd. Za wymuszenie rozbójnicze grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

 

 

Oficer prasowy

Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

asp. szt. Łukasz Szuwikowski

tel. 604 904 452