Zwycięstwem zakończył się pierwszy domowy mecz SPS Chrobry Głogów w rozgrywkach Tauron 1. Ligii w tym sezonie.

SPS Chrobry Głogów pokonał AZS AGH Kraków 3:0 (25:20, 25:19, 25:16).

Pierwszego seta od skutecznego ataku zaczął zawodnik akademików z Krakowa Karol Borkowski 1:0. Głogowianie doprowadzili do remisu 9:9 i do końca kontrolowali mecz. Seta asem serwisowym zakończył Krzysztof Rykała 25:20.

Podopieczni Dominika Walencieja podbudowani wygraną, kolejnego seta zaczęli z wysokiego „c”. Na zagrywce nie miał sobie równych Sebastian Lisicki 5:1. W tym fragmencie gry krakowscy siatkarze nie wystrzegali się prostych błędów 4:8 i 10:14. Gospodarze natomiast byli konsekwentni w swojej grze 15:10. Utrzymywali równy poziom gry w każdym elemencie 19:15. Tę partię blokiem zakończył Maciej Polański, który zatrzymał atak Kacpra Komara 25:19. Głogowianie poszli za ciosem. Wykorzystali atut własnej hali i wsparcie kibiców. W zagraniach zawodników z Głogowa widać było pewność 8:4. Swoimi zagrywkami oraz pewnymi atakami utrudniali Akademikom grę 9:15. Z kolei głogowianie utrzymali pełną koncentrację do końca tego seta i wygrali pewnie 25:16, a ostatnie oczko po skutecznym zagraniu ze środka zdobył Węgrzyn.

czytamy na stronie Tauron 1. Liga.

MVP meczu z AZS AGH Kraków został Sebastian Lisicki, przyjmujący SPS Chrobry Głogów.

Głogowianie mogli liczyć na wsparcie kibiców z Klubu Kibica SPS Chrobry Głogów.

Kolejny mecz głogowian na wyjeździe. 15 października SPS Chrobry Głogów zmierzy się z Exact Systems Norwid Częstochowa. Na własną halę Pomarańczowo-Czarni wrócą dopiero 29 października, po meczu wyjazdowym z Lechią Tomaszów Mazowiecki (22.10).

Zdjęcia: K. Polańska