UM Głogów: Wieczory poetyckie w ramach Głogowskich Konfrontacji Literackich.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania w ramach Głogowskich Konfrontacji Literackich.
Tradycją konfrontacyjnych festiwali są lokalne wieczory poetyckie, z twórcami i artystami z miasta i regionu. Tegoroczną edycję festiwalu otwiera spotkanie autorskie z Andrzejem Jerzym Janem Owczarkiem 19 października 2022 r. o godz. 17:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jeleń.
19 października spotkanie z Andrzejem Owczarkiem.
Andrzej Jerzy Jan Owczarek malarz, reżyser i scenograf, architekt wnętrz, komisarz artystyczny międzynarodowych plenerów malarskich, poeta. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Narodowego Związku Artystów w Londynie. Jego twórczość oscylowała w duchu nowej figuracji polskiej oraz kompozycji abstrakcyjnych. Ma na swoim koncie liczne wystawy krajowe i zagraniczne. Laureat wielu nagród. Autor tomiku Napisać i pomalować”. Związany z Głogowem w latach 90 tych XX wieku.
20 października spotkanie z poezją Telemacha Pilitsidisa
Wciąż pamiętając i wspominając greckiego artystę Telemach Pilitsidisa, który wybrał Głogów jako swoje miejsce na ziemi zapraszamy na spotkanie poświęcone jego twórczości poetyckiej, połączone z promocją ostatniej książki wydanej już po jego śmierci Śladami mentora”. Spotkanie odbędzie się w dniu 20 października 2022 r. o godz. 17:30. w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Poprowadzi je Małgorzata Jankowska z udziałem młodzieży ze szkoły Aslan w Głogowie.
Telemach Pilitsidis malarz, poeta, filozof, pedagog. Za życia bardzo aktywny twórczo, uczestnik wielu wystaw w kraju i zagranicą, zrealizował 70 wystaw indywidualnych i uczestniczył w ponad 400 wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Przez wiele lat pracował jako wykładowca w uczelniach i szkołach plastycznych. Był również animatorem wielu przedsięwzięć artystycznych związanych z działalnością głogowskiego środowiska twórczego. Autor wielu tomików poetyckich.
Uczestnicy spotkania otrzymają trzy ostatnie książki artysty wydane przez Miejską Bibliotekę Publiczną Poeta istotnych pytań”, Kwadraty Romy” oraz Śladami mentora”.

20 października spotkanie z Katarzyną Swędrowską
Cykl lokalnych wydarzeń festiwalowych zamyka spotkanie poetyckie z Katarzyną Swędrowską w dniu 20 października 2022 r. o godz. 18:30 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15. Spotkanie połączone jest z promocją najnowszego tomiku głogowskiej poetyki Lubię powszedniość”, a poprowadzi je dr Izabela Rutkowska.
Katarzyna Swędrowska absolwenta filologii polskiej, nauczycielka języka polskiego, poetka i autorka tekstów poetyckich i religijnych, piosenki z jej tekstem można usłyszeć na antenach lokalnych i ogólnopolskich sieci radiowych, wiceprezes Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego, laureatka konkursów poetyckich o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim.

18 października spotkanie dla dzieci z Krzysztofem Petkiem
Nowością konfrontacyjnych wydarzań są spotkania autorskie dla dzieci. O tajnikach literatury dla najmłodszych, pożytkach płynących z opanowania sztuki czytania oraz dlaczego warto odwiedzać biblioteki będzie opowiadał Krzysztof Petek 18 października 2022 r. w Filii nr 1 przy ul. Budowlanych 10 o godz. 9:00, 10:00 i 11:00.
Krzysztof Petek, autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania.

Podziel się tym wpisem:
Urząd Miejski w Głogowie,
dglnews.pl/2022/10/12/wieczory-poetyckie-w-ramach-glogowskich-konfrontacji-literackich/
Ostatnie Artykuły

Trener Osiedlowy wraca na siedem szkolnych boisk w Głogowie

Katyń wraca do Głogowa w opowieści, której nie da się zamknąć w podręczniku

Studenci PANS zamienią teatr w żywe laboratorium tekstur

Chrobry prowadził, ale Ruch wyrwał remis na stadionie w Głogowie

Weszły do zadymionego pustostanu - w środku spał 62-latek

W Głogowie pojawi się autor, którego reportaże przyniosły mu Nike

Czołgi, dymy i wojenne kryptonimy wypełnią Plac Festynowy nad Odrą

Fałszywa giełda wciągnęła seniorkę z Głogowa - straciła blisko 120 tysięcy
![[PIŁKA NOŻNA] Chrobry Głogów – Ruch Chorzów 1:1 w Betclic 1. lidze – gospodarze podzielili się punktami](/images/mecz/thumbnails/chrobry-glogow-ruch-chorzow-06042026-11.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Chrobry Głogów – Ruch Chorzów 1:1 w Betclic 1. lidze – gospodarze podzielili się punktami
![[PIŁKA RĘCZNA] LOTTO–Puławy – KGHM Chrobry Głogów 32:34 w ORLEN Superlidze – ważne wyjazdowe punkty dla zespołu z Głogowa](/images/mecz/thumbnails/lotto-pulawy-kghm-chrobry-glogow-04042026-3234.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] LOTTO–Puławy – KGHM Chrobry Głogów 32:34 w ORLEN Superlidze – ważne wyjazdowe punkty dla zespołu z Głogowa

Najlepsze LEGO Star Wars które wybierają fani i do których wraca się po latach

Głogów stawia na prąd – do elektrycznych autobusów dojdzie cała baza ładowania

Uczniowie ze SP 13 znów wyszli na Stare Miasto z herbatą i ciasteczkiem

