Depilacja laserowa - dla kogo?

Depilacja laserowa w ostatnim czasie zyskała na popularności. Obecnie, jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia na ciele. Zabieg jest szybki i bezpieczny, stosowany zarówno w miejscach intymnych jak i na twarzy.

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy system usuwania włosków. Laser do depilacji opiera swoje działanie na emitowaniu wiązki światła laserowego o długości fali 810 nm. W tym urządzeniu zostały zastosowane innowacyjne rozwiązania, które wpływają na efektywność zabiegu, bezpieczeństwo i komfort klienta. W zaledwie kilka minut można usunąć niechciane owłosienie za pomocą lasera. Usunięcie włosków z okolicy pach trwa w sumie około 20 minut.

Depilacja laserowa - dla kogo?

Laserowa depilacja to zabieg skierowany najbardziej do kobiet, które mierzą się z nadmiernym owłosieniem na ciele, a zwykłe metody sobie z nimi nie radzą. Także dla tych, których golenie podrażnia skórę - może to doprowadzić do zapalenia mieszków włosowych.

Można zapoznać się z ofertą pod linkiem: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/laser-depilacyjny/

Czy warto zainwestować w depilacje laserową? Ile zabiegów jest wymaganych, aby uzyskać pożądany efekt?

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania niechcianego owłosienia. Po odbyciu kilku wizyt można zapomnieć o powracających włoskach na długi czas. Zabieg warto powtórzyć od 4 do 6/8 razy w wymaganych odstępach czasowych. Bikini, twarz oraz pachy wykonujemy co 4-6 tyg. natomiast klatkę piersiową, nogi i plecy do 8-10 tyg. Nie zaleca się zwiększać odstępów między zabiegami, ponieważ może to osłabić efektywność. Ilość zabiegów oraz przerwy między nimi są ustalane indywidualnie przez osobę wykonującą zabieg.

Kiedy jest odpowiedni czas na wykonywanie depilacji laserowej? Jak przygotować się do zabiegu, oraz czy jest to bolesne?

Przed depilacją laserową nie powinno stosować się:

  • depilatorów, kremów do depilacji, wosku oraz pęsety minimum 4 tyg. przed zabiegiem,
  • kremów samoopalających lub mocno natłuszczających. Skóra musi być czysta i sucha,
  • peelingów i preparatów złuszczających naskórek minimum tydzień przed wizytą.

Depilacja laserowa zazwyczaj nie jest bolesna, natomiast przy wrażliwszych partiach ciała pacjent może odczuć uczucie dyskomfortu. Jest to kwestia indywidualna, uzależniona od poziomu wyczuwalności bólu klienta. Zabieg depilacji laserowej najlepiej przeprowadzać w okresie zimowym, kiedy ciało nie jest opalone. 24 godziny przed wizytą należy ogolić depilowany obszar” - mówi kosmetolog Amanda Zielińska z Clinica Cosmetologica.

Depilacja laserowa w Gdańsku, gdzie wykonać?

W Trójmieście najnowszy laser do depilacji dostępny jest w placówce Clinica Cosmetologica z siedzibą w Gdańsku i Gdyni. Przed wykonaniem zabiegu odbywa się darmowa konsultacja z kosmetologiem. Clinica Cosmetologica to profesjonalna placówka świadcząca usługi z pełnego zakresu zabiegów profesjonalnej kosmetologii.

Zapraszamy do naszych gabinetów:

Clinica Cosmetologica Gdańsk
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 3
80-210 Gdańsk
Tel. 791 604 604

Oraz

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
Tel. 791 600 607