Pierwszy domowy mecz w 2023 roku SPS Chrobry Głogów rozegrał z Legią Warszawa. Faworytem spotkania byli głogowianie, którzy zajmowali 8. miejsce w tabeli rozgrywek.
Legia Warszawa walczy o utrzymanie i zajmowała przed spotkaniem w Głogowie 15. miejsce.

Mecz był bardzo emocjonujący i publiczność oraz kibice z Klubu Kibica SPS Chrobry Głogów nie mogli narzekać na zbyt małą ilość wrażeń.

Legioniści walczyli od pierwszej piłki, głogowianie wygrali jednego seta. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Warszawy. Sety: 21:25, 23:25, 25:20, 22;25.

MVP spotkania został Kacper Bobrowski, były zawodnik Chrobrego. W Legi Warszawa gra także Michał Gawrzydek, który z SPS wywalczył awans do 1. ligi. Jego zagrywka w finałowym meczu – właśnie z Legią – dała głogowianom zwycięstwo. Równocześnie z SPS do Tauron 1. Ligi awansowali Legioniści.

Już 14 stycznia głogowianie zagrają na wyjeździe. Zmierzą się z KRISPOL Września. Na własny parkiet wrócą 21 stycznia i podejmą Astrę Nowa Sól. 28 stycznia kolejny wyjazd. Tym razem do Krakowa.

Klasyfikacja drużyn Tauron 1. Liga.

SPS Chrobry Głogów zajmuje obecnie 9. miejsce w klasyfikacji generalnej rozgrywek pierwszej ligi.

Zdjęcia: SPS Chrobry Głogów/ K. Polańska