W dniach 22 oraz 23 marca 2023 roku odbyły się Targi Pracy. Spotkania skierowane były przede wszystkim do młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem przyszłego zawodu. Swoją ofertę zaprezentowała również Komenda Powiatowa Policji w Głogowie.

Głównym celem targów jest pomoc w zdobyciu cennych informacji i wskazówek przed wyborem ścieżki zawodowej. Ponadto, targi pracy przygotowują młodzież do przemyślanego i skutecznego wejścia na rynek pracy.

Głogowscy policjanci wraz z pracownikami cywilnymi przygotowali stanowisko informacyjne, przy którym młodzi ludzie uzyskali informacje na temat służby w policji.  Policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Skierowane było głównie do absolwentów szkół średnich, przygotowujących się do egzaminów maturalnych.

Policjanci udzielali informacji o tym jakie warunki trzeba spełnić by wstąpić w nasze szeregi, przedstawiali również szczegóły postępowania rekrutacyjnego oraz możliwości jakie oferuje służba w policji. Funkcjonariusze opowiadali także o tym, jak w praktyce wygląda służba w tej formacji. W trakcie przedsięwzięcia chętni obejrzeli prezentację oraz film dolnośląskiej policji pt. „Zostań policjantem”, zobaczyli policyjny sprzęt oraz wykonywali sobie odbitki linii papilarnych. W czasie trwania Targów Pracy wystąpił również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie nadkomisarz Łukasz Rachwalski, który przybliżył młodym ludziom podstawowe  zadania Policji, proces rekrutacji oraz możliwości jakie oferuje nasza formacja.

Policjanci przypominają wszystkim osobom zainteresowanym, że rekrutacja do służby w Policji odbywa się w sposób ciągły, zatem dokumenty można składać w dowolnym terminie. Wszelkie szczegółowe informacje na temat niezbędnych formalności i warunków przyjęć można uzyskać odwiedzając m. in. stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

 

p.o. Oficera prasowego
Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie

St. sierż. Natalia Szymańska
tel. 604 904 452