UM Głogów: Dzień Głośnego Czytania w PP 7
Przedszkole tętniące bajkowymi opowieściami – mieszkańcy Głogowa świętowali Dzień Głośnego Czytania w wyjątkowy sposób. Sprawdź, jakiej aktywności literackiej doświadczyły dzieci oraz kto był specjalnym gościem!
  • Obchody Światowego Dnia Głośnego Czytania w Przedszkolu Publicznym Nr 7 w Głogowie.
  • Prezydent miasta czyta legendę głogowską dzieciom.
  • Prezentacje przedszkolaków w podziękowaniu za literackie doznania.

W sercu miasta Głogowa, w Przedszkolu Publicznym Nr 7, odbyło się wydarzenie, które w magiczny sposób zaznaczyło na kalendarzu kulturalnym miasta Światowy Dzień Głośnego Czytania. To szczególny dzień, który ma na celu podkreślenie znaczenia książek i czytania w rozwoju najmłodszych.

Wyjątkowość tego dnia podkreśliła obecność specjalnego gościa – Prezydenta Miasta Głogowa, Rafaela Rokaszewicza. Jego udział nie był przypadkowy, gdyż to on wcielił się w rolę gawędziarza, przenosząc dzieci w świat legend i starych opowieści. "Księżna i gołąb" – to właśnie tę legendę głogowską miał zaszczyt odczytać młodym słuchaczom, budząc w ich sercach ciekawość i zachwyt.

Wdzięczne i pełne entuzjazmu przedszkolaki odwdzięczyły się swojemu literackiemu patronowi osobistymi występami. Maluchy z zaangażowaniem recytowały wiersze oraz zaśpiewały piosenkę "Witajcie w naszej bajce", demonstrując, jak wielką radość sprawia im wspólne odkrywanie literackich skarbów.

Wydarzenie to nie tylko promowało czytanie jako źródło wiedzy i zabawy, ale również stanowiło przykład budowania mostów między pokoleniami poprzez wspólne celebrowanie literatury. Dzień Głośnego Czytania w Przedszkolu Publicznym Nr 7 to wyjątkowy akcent w edukacji kulturalnej dzieci, który z pewnością zostanie w ich pamięci na długo.


Na podstawie: UM Głogów