PANSA w Głogowie nawiązuje współpracę z energetycznym gigantem ENGIE
W naszym mieście zakiełkowała współpraca, która może odmienić oblicze edukacji i gospodarki. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych oraz Grupa ENGIE, globalny potentat w dziedzinie energetyki, połączyły siły. To partnerstwo obiecuje nie tylko rozwój akademicki, ale i ekonomiczny, otwierając nowe drzwi dla studentów i mieszkańców.
  1. Podpisanie porozumienia o współpracy między uczelnią a Grupą ENGIE.
  2. Wprowadzenie nowego kierunku kształcenia skupionego na energii niskoemisyjnej.
  3. Organizacja konferencji, warsztatów i paneli dyskusyjnych w ramach współpracy.
  4. Rozwój projektu SilVirCo – budowa biometanowni w przemysłowej części miasta.

W sercu naszej społeczności zaczyna pulsować nowa energia, a to za sprawą świeżo zawartej współpracy, która zwiastuje era nowych możliwości. "Chcąc nadążać za wyzwaniami i potrzebami współczesnego świata, wspólnie będziemy realizować postanowienia wynikające z zawartego porozumienia, polegające na organizowaniu konferencji, warsztatów i paneli dyskusyjnych, związanych z profilem działalności naszego partnera. Nasza współpraca wpisuje się w misję Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Głogowie, którą jest „zapewnienie kształcenia na poziomie europejskim, z uwzględnieniem potrzeb lokalnej społeczności i biznesu” - wyjaśnia Katarzyna Rusak, rektor uczelni.

Grupa ENGIE, znana z inicjatyw na rzecz transformacji energetycznej, nie tylko dzieli się doświadczeniem, ale też otwiera przed studentami drzwi do praktycznego zastosowania wiedzy. "Jesteśmy otwarci na wiele obszarów współpracy, w tym korzystanie z wiedzy, jaką posiada kadra uczelni w Głogowie. A studentów będziemy zapraszać do udział w projektach stażowych, do pisania prac dyplomowych przy współpracy z naszymi specjalistami. Ale także będziemy aktywnie dzielić się wiedzą. Nasi eksperci wzięli już udział w konferencji z okazji Światowego Dnia Inżyniera organizowanej przez PANS w Głogowie" - podkreśla dyrektor ds. rozwoju biznesu z Grupy ENGIE.

Znaczącym krokiem ku przyszłości jest także projekt SilVirCo. Inwestycja w budowę biometanowni nie tylko przyczyni się do rozwoju gospodarczego naszego miasta, ale również umocni pozycję Głogowa jako lidera w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. "Cieszę się, że Grupa ENGIE oprócz budowy jednej z największych w Polsce biometanowni, włączyła się także w inne formy aktywności w naszym mieście. Dzisiejsze porozumienie przyniesie wymierne korzyści zaangażowanym stronom oraz z jednej strony pozwoli uczelni na dostęp do praktycznej wiedzy i doświadczenia oraz realizacji badań i projektów o wysokim potencjale wdrożeniowym, z drugiej strony Grupa ENGIE uzyska wykwalifikowane kadry o odpowiednich umiejętnościach, a badania prowadzone przez PANS pozwolą na opracowanie nowych technologii z zakresu odnawialnych źródeł energii." - podsumowuje sytuację dyrektor.

Współpraca ta jest niczym światło na horyzoncie, które przybliża nas do przyszłości, w której edukacja i gospodarka idą ramię w ramię ku zrównoważonemu rozwojowi. Dla studentów, pracowników naukowych, a także dla mieszkańców, to szansa na bycie częścią ważnych zmian, które kształtują nasze jutro.


Na podst. Urząd Miasta w Głogowie