XIV Finał konkursu
W Szkole Podstawowej w Kotli odbył się XIV Finał konkursu „Uczeń Godny Naśladowania”. Wydarzenie to miało na celu wyróżnienie uczniów za ich wzorowe postawy i zaangażowanie w pomoc innym.
  1. Podsumowanie konkursu „Uczeń Godny Naśladowania”.
  2. Wręczenie medali i statuetek laureatom.
  3. Podziękowania dla osób zaangażowanych w realizację programu.

Idea konkursu „Reaguję, pomagam, nie jestem obojętny” jest propagowana już od 16 lat. Celem tej inicjatywy jest promowanie pozytywnych postaw oraz przeciwdziałanie agresji i przemocy wśród rówieśników.

Konkurs ten został zainicjowany przez asp. sztab. Piotra Kowalskiego, Kierownika I Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. W tym roku, podczas uroczystości, podziękowania na jego ręce złożyła Pani Halina Ignacik, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kotli.

Komisja konkursowa, złożona z nauczycieli oraz policjantów, miała trudne zadanie wyboru laureatów spośród wielu zgłoszonych kandydatur. Wyróżnione dzieci otrzymały specjalne medale i statuetki, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Podczas tegorocznej edycji konkursu, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie, nadkom. Łukasz Rachwalski, wręczył nagrody wyróżnionym uczniom oraz podziękował wszystkim, którzy przez lata angażowali się w ten projekt. W ceremonii uczestniczyła również Wójt Gminy Kotla, Pani Kamila Suchocka-Szperlik.

Laureaci XIV finału konkursu

Uczniowie wyróżnieni po raz trzeci:

Dawid Sulima – III B, Michał Borodaj – V A, Martyna Mardofel – VI B, Krzysztof Zaremba – V B, Aleksander Jańczak – VI A

Uczniowie wyróżnieni po raz drugi:

Nadia Biały – II B, Iga Szperlik – III A, Aleksandra Iwaszkiewicz – IV A

Po raz pierwszy wyróżnienie otrzymali:

Zofia Hucała – I A, Oliwier Kopeć – I B, Helena Leśniewska – II A, Pola Oborska – IV B, Marcin Przybylski – V A, Olgierd Twardy – VII A

Serdeczne gratulacje dla wszystkich laureatów oraz ich rodziców. To dzięki takim inicjatywom możemy kształtować przyszłość naszych dzieci w duchu wzajemnego szacunku i pomocy.


Według informacji z: KPP Głogów