Imieniny Jana z Głogowa już w najbliższy poniedziałek
Już 24 czerwca mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w XV Imieninach Jana z Głogowa. To coroczne wydarzenie jest okazją do wspólnego świętowania i integracji lokalnej społeczności.

Spotkanie pod Pomnikiem Jana z Głogowa

Imieniny Jana z Głogowa to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym kalendarzu kulturalnym. W tym roku uroczystość odbędzie się 24 czerwca o godz. 17:00, tradycyjnie pod Pomnikiem Jana z Głogowa przy Alei Wolności. Organizatorami wydarzenia są Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i Tygodnik Głogowski.

Życzenia od władz miasta

Podczas uroczystości, solenizanci noszący imiona Jan, Janina, Janeczek czy Jaśko będą mogli usłyszeć życzenia od Prezydenta Miasta oraz Starosty Powiatu. To wyjątkowy moment, gdy władze samorządowe składają hołd mieszkańcom, co dodatkowo podkreśla znaczenie lokalnej wspólnoty.

Prezenty dla solenizantów

Najstarsi i najmłodsi solenizanci otrzymają upominki od parlamentarzystów, samorządowców oraz sponsorów, którzy wspierają tę uroczystość. To gest, który dodaje wyjątkowości całemu wydarzeniu i sprawia, że każdy czuje się doceniony i wyjątkowy.

Poczęstunek dla uczestników

Na uczestników czekać będzie również poczęstunek, w tym tradycyjne ciasta z Cukierni WITCZAK, które od lat cieszą się dużym uznaniem wśród mieszkańców. Taki słodki akcent z pewnością umili czas spędzony na uroczystości.

Jubileuszowe Drzewka Pamięci

W tym roku gośćmi honorowymi będą jubilaci, którzy w Parku Saperów i na Marinie Głogów posadzą Drzewka Pamięci. Komunikacja Miejska Sp. z o.o. świętuje 50-lecie swojej działalności, natomiast Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA obchodzi jubileusz 25-lecia. Te gesty będą symbolicznym wyrazem ich długotrwałego wkładu w życie miasta.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. To doskonała okazja, aby wspólnie celebrować lokalne tradycje i budować więzi w naszej społeczności.


Źródło: UM Głogów