Chrobry Głogów i Miedź Legnica w sobotnim sparingu przed ligą
W sobotę, 6 lipca, drużyna Chrobrego Głogów zmierzyła się z Miedzią Legnica w sparingowych derbach regionu. Spotkanie miało na celu sprawdzenie formy zawodników przed nadchodzącym sezonem ligowym, który rozpocznie się już 20 lipca. Mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Miedzi Legnica, a jedyną bramkę zdobył Podgórski.

Przebieg sparingu: wyrównana walka i decydujący gol

Spotkanie między Chrobrym Głogów a Miedzią Legnica rozpoczęło się w sobotę, 6 lipca. Przez większość meczu obie drużyny toczyły wyrównaną walkę, nie pozwalając przeciwnikowi na zdobycie przewagi punktowej. Dopiero w 80. minucie Podgórski z Miedzi Legnica przełamał impas, zdobywając jedyną bramkę tego spotkania. Pomimo prób Chrobrego, wynik nie uległ zmianie, a mecz zakończył się wygraną Miedzi Legnica 1:0.

Zmiany w składzie Chrobrego Głogów: nowa drużyna na horyzoncie

Po meczu, trener Chrobrego podkreślił, że drużyna przechodzi obecnie przez intensywny okres zmian. Wymiana pięciu, sześciu kluczowych zawodników to prawdziwa rewolucja w zespole, co wymaga czasu na zgranie się nowego składu. "Zaczynamy tworzyć nową drużynę, bo tak naprawdę z zespołu odeszli kluczowi zawodnicy. Musimy się zgrać ze sobą, a na to potrzeba czasu. Do pierwszego meczu jeszcze tylko dwa tygodnie, ale nie oszukujmy się – wymiana pięciu, sześciu zawodników to jest rewolucja w zespole. Z wielu rzeczy już jestem zadowolony. Na pewno poprawiliśmy jakość przy piłce, co powinno w przyszłości przełożyć się na sytuacje bramkowe" – powiedział trener.

Przygotowania do sezonu: kolejne sparingi

Przed rozpoczęciem sezonu ligowego Chrobry Głogów rozegra jeszcze dwa sparingi. Oba odbędą się 13 lipca, najpierw z KKS-em Kalisz, a następnie ze Ślęzą Wrocław. Te spotkania będą kolejną okazją do przetestowania nowych zawodników i zgrania zespołu przed pierwszym meczem ligowym, który zaplanowano na 20 lipca. Wówczas Chrobry zmierzy się na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

Składy drużyn

W sobotnim sparingu Chrobry wystawił dwa różne składy na każdą połowę meczu. Oto zestawienia:

CHROBRY (I i II): Arndt – Szarek, Zarówny, Kuzdra, Tupaj, Mandrysz, Mucha, Bonecki, Ozimek, Bartlewicz, Lebedyński.

CHROBRY (III i IV): Testowany 1 – Janiszewski (90 Grzelak), Bougaidis, testowany 2, Malczuk, Tabiś, Taira, testowany 3, Biel, Antkowiak, Szczutowski.

Chociaż wynik meczu nie był korzystny dla Chrobrego, to spotkanie dostarczyło cennych informacji na temat formy zawodników i obszarów wymagających poprawy przed nadchodzącym sezonem.


Na podstawie: UM Głogów