Dzieci tworzą domki dla jeży, które wzbogacą miejskie parki

W Głogowie dzieci z pasją i zaangażowaniem wzięły udział w Powiatowym Rodzinnym Konkursie Ekologicznym Domek dla jeża”, który miał na celu stworzenie bezpiecznych schronień dla tych pożytecznych zwierząt. Inicjatywa okazała się nie tylko edukacyjna, ale również dostarczyła wielu radości zarówno uczestnikom, jak i organizatorom.
- Twórcza rywalizacja w Szkole Podstawowej nr 13
- Domki dla jeży - schronienie i ochrona
- Korzyści płynące z obecności jeży w ogrodach
Twórcza rywalizacja w Szkole Podstawowej nr 13
W Szkole Podstawowej nr 13 zorganizowano niezwykle inspirujący konkurs, w którym dzieci miały za zadanie wykonać domki dla jeży. Uczniowie z rodzicami przystąpili do pracy z wielkim zapałem, co zaowocowało ponad setką różnorodnych projektów. Każdy domek to nie tylko przykład twórczej inwencji, ale także wyraz troski o lokalną faunę. Takie działania są nieocenione w kontekście ochrony przyrody, a jeże, jako naturalni sprzymierzeńcy ogrodników, zasługują na szczególną uwagę.
Domki dla jeży - schronienie i ochrona
Wszystkie wykonane domki zostaną umieszczone w miejskich parkach, co zapewni jeżom bezpieczne miejsce do hibernacji. Inicjatywa ta ma na celu nie tylko pomoc tym zwierzętom, ale także edukację mieszkańców, którzy mogą dowiedzieć się więcej o roli jeży w ekosystemie. Jak podkreśla prezydent miasta Rafael Rokaszewicz: Świetna inicjatywa, która i dzieciom, i dorosłym uświadamia jak ważne i pożyteczne są jeże.” Takie akcje są doskonałym przykładem współpracy społeczności lokalnej na rzecz ochrony środowiska.
Korzyści płynące z obecności jeży w ogrodach
Jeże to niezwykle pożyteczne stworzenia, które odgrywają kluczową rolę w regulacji populacji szkodników. Ich dieta obejmuje owady, ślimaki, a nawet małe kręgowce. Co więcej, jeże są jednym z najskuteczniejszych naturalnych odstraszaczy jadowitych żmij, co czyni je cennym sojusznikiem w ogrodach. Obecność tych kolczastych zwierząt nie tylko pomaga w utrzymaniu równowagi w przyrodzie, ale także daje mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Dlatego warto dbać o ich siedliska i wspierać takie inicjatywy, jak konkurs Domek dla jeża”.
Źródło: Urząd Miasta Głogów
Ostatnie Artykuły

W Jerzmanowej policjanci rozłożyli oszustwo na wnuczka na czynniki pierwsze

Nauczycielki na scenie. Dzień Ziemi zaskoczył przedszkolaki w PP 17

Majówkowy mecz w Głogowie. Chrobry staje przed kolejnym testem

Najpopularniejsze rodzaje pierścionków zaręczynowych

Zboża i kresowe smaki w jubileuszowym konkursie. W Głogowie spotkały się 17 drużyn

Głogowscy kolarze wrócili z weekendu z podium i mocnym sygnałem formy

Rozmowa zamiast hejtu. CUS szykuje spotkanie o rodzinie i emocjach

Jedno nagranie może zatrzymać drogowego chuligana w Głogowie

Studenci z Głogowa pokażą spektakl o relacjach które zostają w pamięci
![[PIŁKA RĘCZNA] ORLEN Superliga: KGHM Chrobry Głogów – PGE Wybrzeże Gdańsk 25:33. Goście z Gdańska przejęli mecz od pierwszych minut](/images/mecz/thumbnails/kghm-chrobry-glogow-pge-wybrzeze-gdansk-26042026-2533.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] ORLEN Superliga: KGHM Chrobry Głogów – PGE Wybrzeże Gdańsk 25:33. Goście z Gdańska przejęli mecz od pierwszych minut
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Polonia Warszawa – Chrobry Głogów 1:0. Gol w 89. minucie rozstrzygnął w Warszawie](/images/mecz/thumbnails/polonia-warszawa-chrobry-glogow-25042026-10.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Polonia Warszawa – Chrobry Głogów 1:0. Gol w 89. minucie rozstrzygnął w Warszawie

Szkoła nr 2 świętuje 65 lat. W hali spotkali się dawni uczniowie

Kopuły wróciły na wieże. Kościół Bożego Ciała odzyskał dawną sylwetkę

